FAQ

Pracownicy

1. Czy rejestracja w serwisie www.motokariera.pl jest bezpłatna?

Tak, rejestracja w serwisie, a także możliwość aplikowania na publikowane oferty jest w pełni bezpłatna. Kandydat nie ponosi również żadnych kosztów związanych z rekomendacją jego osoby Pracodawcy oraz otrzymaniem pracy za pośrednictwem naszej firmy.

2. Jakie dane będę musiał podać odpowiadając na ofertę pracy opublikowaną w serwisie lub rejestrując się w nim i w jaki sposób je przetwarzacie?

Aplikowanie na ofertę pracy dostępną na stronie www.motokariera.pl wiąże się z koniecznością podania swojego imienia, nazwiska, adresu mailowego, telefonu (nie jest to obowiązkowe) oraz załączenia pliku CV. Aplikujący musi również udzielić zgody na przetwarzanie jego danych osobowych oraz określić czy jest ona ważna na użytek konkretnej rekrutacji czy na okres najbliższych 5 lat. Rejestrując się w serwisie i tworząc „mój profil" kandydat podaje swoje dane osobowe, miasto zamieszkania (województwo), dane kontaktowe. Może również wzbogacić swój profil o linki do jego stron na portalach goldenline i linkedin, a także określić swoje oczekiwania finansowe, oczekiwania co do lokalizacji miejsca pracy oraz przybliżoną gotowość do rozpoczęcia pracy w nowym miejscu. Oczywiście rejestracja również wiąże się również z koniecznością udzielenia zgody na przetwarzanie jego danych osobowych. Informacje na temat naszej polityki prywatności znajdą Państwo tutaj: https://www.motokariera.pl/privpolicy

3. Jak znaleźć pracę za pośrednictwem MotoKariery? Co zrobić, jeśli nie macie ciekawych dla mnie ofert?

Zapraszamy do regularnego śledzenia naszego serwisu www.motokariera.pl w poszukiwaniu interesujących ofert pracy i aplikowaniu na nie. Jeśli jednak w danym momencie nie widzą Państwo ofert zbieżnych z Państwa ścieżką zawodową i planami rozwoju, zachęcamy do rejestracji i pozostawienia w bazie swojego CV, co umożliwi nam kontakt z Państwem w momencie rozpoczęcia przez MotoKariera nowego projektu rekrutacyjnego.

4. Jestem w Waszej bazie, ale nikt nigdy do mnie nie zadzwonił, dlaczego?

Poszukując kandydatów odpowiadamy na zapotrzebowania Pracodawców i ich oczekiwania odnośnie ścieżki kariery interesujących ich osób, ich wykształcenia czy innych doświadczeń, tym samym do rozmów zapraszamy osoby, które wpisują się w przedstawione nam profile, traktując je jednak trochę szerzej - w końcu CV to tylko mały wycinek wiedzy o człowieku. Chociaż chcielibyśmy poznać każdego użytkownika naszego serwisu niestety nie jesteśmy w stanie spotkać się z każdym. Jeśli więc jeszcze do Państwa nie zadzwoniliśmy, prosimy uzbroić się w cierpliwość - mamy nadzieję, że wkrótce się spotkamy.

5. Czy oferują Państwo usługi dla Pracowników?

Tak, oczywiście. Świadczymy usługi dla obu głównych interesariuszy rynku pracy - Pracowników i Pracodawców. Jeśli więc są Państwo kandydatami poszukującymi pracy i potrzebującym pomocy np. przy stworzeniu CV czy jego korekcie CV, zgłoście się do nas.


Pracodawcy

1. Czy na stronie www.motokariera.pl mogę dodać ogłoszenie?

Niestety nie, na naszej stronie internetowej MotoKariera znajdują się tylko i wyłącznie ogłoszenia, odnoszące się do rekrutacji, które samodzielnie prowadzimy (w różnym zakresie) na rzecz naszych Klientów.

2. Czym MotoKariera wyróżnia się na rynku?

Odpowiedź jest prosta. Po pierwsze - mamy specjalizację - od 10 lat rekrutujemy tylko i wyłącznie dla Pracodawców z branży motoryzacyjnej, dlatego nie obce nam są kwestie związane z budową firm dealerskich, standardami importerskimi czy kwestiami finansowania zakupu aut. Po drugie - jesteśmy pasjonatami, a kiedy lubi się to, co się robi, robi się to dobrze Po trzecie - jesteśmy elastyczni. Nasze procedury odnoszą się tylko do czasu działania i jakości, a resztę dyktuje Klient i jego oczekiwania.

3. Jak wygląda proces rekrutacji przeprowadzony przez MotoKarierę?

Wygląd procesu rekrutacji zależy od ustaleń z Klientem. Prowadzimy zarówno spotkania osobiste (najczęściej), jak i rozmowy telefoniczne. Na Życzenie Klienta wzbogacamy procesy o testy psychologiczne lub audyty językowe. Przekazując Klientom nasze rekomendacje, przygotowujemy raporty z rozmów. Wszystkie szczegóły są jednak ustalane na etapie podpisywania umowy z Pracodawcą.

4. Jaki jest koszt procesu rekrutacji prowadzonego przez MotoKarierę?

Każdy nasz proces wyceniamy indywidualnie, w zależności od oczekiwań Pracodawcy dot. kandydatów. Wychodząc na przeciw różnym oczekiwaniom naszych Klientów każda oferta zawiera jednak kilka wersji wyceny w zależności od zakresu usługi.

5. Co oznacza, że MotoKariera „daje gwarancję na zatrudnienie”?

Gwarancja na zatrudnienie to zobowiązanie naszej firmy do bezpłatnego szukania nowego pracownika na miejsce zatrudnionego za naszym pośrednictwem, niezależnie od tego co będzie genezą nie kontynuowania z nim współpracy (nie przedłużenie okresu próbnego, zwolnienie się pracownika, zwolnienie przez Pracodawcęi i inne scenariusze). Gwarancja zaczyna obowiązywać w dniu stawienia się pracownika pierwszy dzień w pracy.

6. Jakie usługi oferuje MotoKariera? Czy zajmuje się tylko rekrutacjami?

Zapraszamy na podstronę dedykowaną ofercie dla Pracodawców: https://www.motokariera.pl/employers.html , gdzie poczytać można o wszystkich oferowanych przez nas usługach. Na dodatkowe pytania z przyjemnością odpowiemy poprzez wiadomości mailowe lub telefonicznie.

Chcesz pracować z nami?

Napisz do nas