MotoKariera

Twoja kariera na najwyższym biegu!

Dla pracowników

Szukasz pracy? Dobrze trafiłeś! Na stronie dedykowanej pracownikom sprawdź nasze ogłoszenia rekrutacyjne, a także dowiedz się jak skorzystać z porad i indywidualnych szkoleń. Pomożemy Ci znaleźć pracę, o jakiej marzysz!


PoradyWIĘCEJ

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna to kluczowy etap rekrutacji, dlatego powinniśmy odpowiednio się do niej przygotować.

1. Zebranie informacji

Przed spotkaniem powinniśmy sprawdzić dokładną lokalizację firmy oraz zapisać nazwisko osoby, z którą się umawialiśmy. Istotne jest, aby wyszukać informacje na temat działalności firmy – warto przejrzeć stronę internetową przedsiębiorstwa, fora dyskusyjne oraz portale gospodarcze i społecznościowe.

2. Ubiór

Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. To, jak ubierzemy się na rozmowę kwalifikacyjną, powie naszemu przyszłemu pracodawcy z kim ma do czynienia. Dlatego powinniśmy przygotować sobie schludny, prosty, elegancki strój, najlepiej klasyczny garnitur lub kostium. Nieodpowiedni wygląd może przekreślić naszą kandydaturę.

3. Punktualność

Wcześniejsze sprawdzenie lokalizacji firmy pozwoli nam oszacować i zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu na dojazd i spotkanie. Zbyt wczesne przybycie na rozmowę kwalifikacyjną nie zawsze jest mile widziane. Natomiast spóźnienie świadczy o tym, że nie umiemy zarządzać swoim czasem i nie zależy nam na pracy w danej firmie.

4. Próba generalna

Stres może zablokować nawet najlepszego kandydata. Pewności siebie dodadzą nam symulacje rozmów kwalifikacyjnych oraz symulacje prezentacji i negocjacji przeprowadzone przez specjalistów. Jeśli nie mamy czasu, tego typu ćwiczenia możemy wykonywać również z zaufaną osobą, której opowiemy o przebiegu zatrudnienia i zainteresowaniach. Warto zwrócić uwagę na mowę ciała, utrzymanie kontaktu wzrokowego i opanowanie niekontrolowanych ruchów.

5. Rozmowa

Podczas spotkania rekruter najpierw przedstawia specyfikę firmy, dział i stanowisko, o które się ubiegamy, a później pyta o edukację i dotychczasowe doświadczenia zawodowe. Podstawą jego pytań są wysłane przez nas dokumenty aplikacyjne. Możemy spodziewać się pytań dotyczących konkretnych umiejętności oraz kompetencji miękkich. Zdarza się, że rekruter prosi nas o wykonanie zadań weryfikujących nasze umiejętności np. napisanie krótkiego tekstu, przetłumaczenie kilku zdań na język obcy czy przygotowanie prezentacji w programie Power Point. W końcowym etapie rozmowy możemy zadać rekruterowi pytania dotyczące stanowiska czy możliwości rozwoju w firmie, dlatego warto je sobie wcześniej przemyśleć.

Odpowiednie przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej, opanowanie oraz szczery uśmiech to już połowa sukcesu na drodze do otrzymania wymarzonego stanowiska!

Źródło: gazetapraca.pl

02.07.2013 WIĘCEJ

Zdjęcie w CV

Pracodawcy nie zawsze wymagają dołączenia zdjęcia do dokumentów aplikacyjnych. Jest ono istotne zwłaszcza w przypadku aplikowania na stanowiska, które wiążą się z reprezentowaniem firmy i kontaktem z klientami.

Szczególnie w czasie kryzysu, chcąc zwrócić uwagę pracodawcy i rekrutera, staramy się wysyłać nieszablonowe CV. W przypadku zdjęcia, warto jednak uważać, żeby nie przesadzić z oryginalnością. Zdarza się, że kandydaci dołączają do CV fotografie z wakacji, ze znajomymi, z psem, zdjęcia w zbyt skąpym stroju, oryginalne pod względem artystycznym lub takie, na których przybrali dwuznaczne pozy. Zazwyczaj zniechęcają one rekruterów do kontaktu.

Niektórzy pracodawcy nie dyskwalifikują kandydatów ze względu na nietrafione zdjęcie, liczy się dla nich przede wszystkim doświadczenie i osobowość. Często jednak fotografia może zaważyć na wyborze osoby ubiegającej się o pracę. Warto pamiętać, że najczęściej pracodawcy oczekują zdjęć legitymacyjnych.

W niektórych branżach drobny szczegół wskazujący na pasję czy związek z profesją kandydata jest mile widziany. Zamieszczenie takiej fotografii w CV jest jednak ryzykowne. Wszystko zależy od stanowiska i firmy, do jakiej aplikujemy. Zanim więc dołączymy nietypowe zdjęcie do swojej aplikacji, powinniśmy zapoznać się z kulturą organizacyjną i ze specyfiką danego przedsiębiorstwa.

Przygotowując CV ze zdjęciem, warto przede wszystkim wybrać aktualną fotografię dobrej jakości, na której wyglądamy sympatycznie i profesjonalnie.

Źródło: pracuj.pl

02.07.2013 WIĘCEJ
Usługi dla pracowników

Coaching

Coaching jest procesem wzmacniającym rozwój osobisty i zawodowy jednostki, poprzez odkrywanie oraz wspieranie jej potencjału.

Pomoc w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych

Stworzenie oryginalnego, a zarazem profesjonalnego CV to trudna sprawa.

Masz ten problem?

Napisz do nas – chętnie pomożemy Ci to zrobić. Jesteśmy specjalistami w branży HR i przeczytaliśmy już miliony aplikacji –Tobie pomożemy stworzyć tą najlepszą.

Doradztwo zawodowe

Brakuje Ci kogoś, kto spojrzy chłodnym okiem na Twoją pracę, porozmawia z Tobą szczerze, pomoże Ci znaleźć luki kompetencyjne i wyznaczyć z Tobą wymarzoną ścieżkę Kariery? Umów się na spotkanie z naszym Agentem Twojej Kariery.